пʼятницю, грудня 3

Онлайн-семінар «Роль і місце дитячої бібліотеки в інформаційному просторі громади»

2 грудня 2021 року відбулося заняття обласного навчально-тренінгового центру «Дитяча бібліотека XXI століття: Всесвіт інформації і культури» для заступників директорів ЦБ по роботі з дітьми, працівників дитячих відділів публічних бібліотек ОТГ на тему: «Роль і місце дитячої бібліотеки в інформаційному просторі громади».

Семінар пройшов у форматі онлайн на платформі Zoom.

Приємно вразила велика зацікавленість дитячих бібліотекарів області до заняття, 40 учасників із 30 бібліотек Чернігівщини стали учасниками семінару. Бібліотекарі Чернігівщини отримали професійну інформацію від фахівців бібліотечної спільноти та переймали їхній досвід для подальшого використання у своїй роботі.

Учасників семінару привітав заступник директора Департаменту, начальник управління культури, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації - Володимир Богданович.

Про методи взаємодії з читачами в соцмережах та формати онлайн-подій, що активно використовуються у роботі з дітьми розповіла завідувачка сектору бібліотечної реклами відділу соціокультурної діяльності НБУ для дітей Олена Кислова. Пані Олена зауважила, що бібліотекарі можуть запозичувати і використовувати у роботі з читачами онлайн-ресурси НБУ для дітей.

Галина Вечерська, заступниця директорки ЧОБД, у виступі «Читання дітей як життєва стратегія» наголосила, що за останнє десятиліття показники споживання інформації невпинно зростають, а соцмережам та іншим онлайн-ресурсамдіти приділяють дедалі більше часу. Промоція книги і читання – основна стратегія бібліотек.

Нові сучасні, креативні проєкти ЧОБД презентувала завідувачка відділом 5-9 класів Оксана Трухан. З сучасними біографічними виданнями для дітей і підлітків, які активно використовуються у роботі з дітьми, познайомила учасників заняття завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Олена Волченко. А колеги-методисти надали рекомендації щодо планування на 2022 рік, звертаючи увагу на ювілейні дати, Всеукраїнські конкурси тощо.

Завершився семінар переглядом успішних проєктів Чернігівської ОБД, які представила завідувачка відділу мистецтв Олена Ташлик.

Немає коментарів:

Дописати коментар

«Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова» Дяговець Валерія, м.Чернігів, ЗОШ №27

  II місце у номінації "Українська - мова вільних людей" Що для мене значить українська мова? Це не просто мова, це наймилозвучніш...