середа, березня 1

Краєзнавча діяльність в сучасних реаліях: місія бібліотек для дітей

 

21 лютого на базі Чернігівської обласної бібліотеки для дітей спільно з КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міської ради» відбулося заняття обласної школи професійного розвитку «Суч@сний бібліотекар» на тему: «Краєзнавча діяльність в сучасних реаліях: місія бібліотек для дітей» для шкільних та дитячих бібліотекарів Чернігова.

Краєзнавча діяльність має великий виховний і освітній потенціал, особливо у такі непрості часи для нашої держави. Шкільні та дитячі бібліотеки міста і області допомагають юним читачам розширити знання про історію, культуру, екологію Чернігівщини, її видатних людей, сприяють активізації дитячого читання, спілкуванню, розвитку творчості, адже завдяки цьому зростає інтерес до краєзнавчої інформації.

Директор бібліотеки Тамара Клюй привітала присутніх і зазначила важливу роль краєзнавчої роботи в бібліотеках для дітей в умовах війни.

Олена Волченко, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу, у своєму виступі наголосила на місії шкільних і дитячих бібліотек у виховання патріотизму, формуванні почуття любові до свого краю та рідної мови засобами краєзнавства.

Оксана Трухан, завідувач відділу обслуговування учнів 5-9 класів, ознайомила присутніх з сучасними бібліотечними проєктами з краєзнавства для користувачів дітей з досвіду роботи обласної бібліотеки для дітей.

Наталія Шеша, завідувач відділу методології бібліотечної роботи з дітьми, розповіла про підсумки регіонального соціологічного дослідження «Сучасний стан краєзнавчої діяльності спеціалізованих бібліотек для дітей» та про Міжнародні, Всеукраїнські та обласні творчі конкурси, які проводяться для дитячих і шкільних бібліотек України.

Під час заняття відбулися презентації книжково-ілюстративної виставки «Золоті сторінки України»: «Любецький з’їзд князів в історії України» та етно-куточка «Чернігівщина автентична».

Чернігівська письменниця, історик, бібліотекарка Олена Терещенко познайомила учасників зі своїми книгами, історіями їх створення та героями містичних нарисів про минуле нашого краю.

Завершилося зустріч презентаціями завідуючих шкільних бібліотек закладів загальної середньої освіти № 31 (Л. Анненкова); № 34 (Н. Білюк); № 2 (В. Кошель); № 3 (А. Кужельна); № 30 (Л. Мороз); № 22 (А. Назаренко), які поділились досвідом краєзнавчої діяльності з учнями.

Заняття було насиченим і плідним , отримана інформація – цікавою і корисною для роботи з нашим головним читачем – дитиною.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Засідання обласної навчально-практичної школи "Інноваційний пошук - основа розвитку бібліотек"

27 листопада відбулося чергове засідання обласної навчально-практичної школи "Інноваційний пошук - основа розвитку бібліотек". За...