понеділок, грудня 18

Онлайн-тренінг «Медіаграмотність: практичні навички»

Онлайн-тренінг «Медіаграмотність: практичні навички» для працівників спеціалізованих бібліотек для дітей, відділів обслуговування дітей публічних бібліотек ТГ став завершальним у плановій роботі Чернігівської обласної бібліотеки для дітей у 2023 році.

Основні фактори інформаційної війни та методи і форми протидії на даному фронті, як ніколи стали актуальними після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Україна завжди залишалась у фокусі уваги російської пропаганди, яка, поширенням спотворених версій подій та фактів, намагалася знайти виправдання своїм діям. У залежності від розвитку подій, форми та методи деструктивного впливу кремля постійно змінювались.

Як діє рф в інформаційній війни, які наративи просуває в українське суспільство, як цьому протистояти, а також про «Глосарій», складений РНБО України, аби нарешті позбавитись від російського інформаційного впливу та маніпуляцій суспільною думкою населення, – про все це в доповіді заступника директора Лариси Казакової.

Посилання на презентацію: Інформаційна війна: що маємо знати і розуміти

Текст до презентації: https://docs.google.com/document/d/1OeHcqYSx-iNFXbuTYFiWOBcNMkr4J2Sg/edit?usp=drive_link&ouid=117259797250980310743&rtpof=true&sd=true

Сучасна людина не уявляє собі життя без Інтернету, який є дуже широким джерелом інформації, інформаційним простором, у якому, як і в реальному житті, є позитивні та негативні сторони.

При користуванні Всесвітньою мережею, ми потрапляємо у світ, де нас оточують люди: хороші та погані, добрі та злі, розумні та не дуже; інформаційні потоки: корисні та шкідливі; новини, музика, фільми і ще багато різної інформації.

На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.

Яким чином сучасна бібліотека для дітей може захистити своїх маленьких користувачів, поради батькам і багато інших корисних матеріалів у доповіді бібліотекаря відділу обслуговування дошкільників і учнів 1-4 класів Ольги Геращенко.

Посилання на презентацію: Перша дитяча безпечна подорож в Інтернеті

Текст до презентації: https://docs.google.com/document/d/1QXZk64VV3XZOe__JqFF4raAl8gqLXatB/edit?usp=drive_link&ouid=117259797250980310743&rtpof=true&sd=true

Продовжуючи навчання-тренінг, присутні перейшли до теми підвищення рівня цифрових компетентностей, з яким їх ознайомила бібліотекар відділу обслуговування учнів 5-9 класів Ірина Примаченко у доповіді «Цифрова грамотність. 

Посилання на презентацію: Цифрова грамотність

Курси підвищення рівня цифрових компетентностей бібліотечних фахівців на порталі «Дія. Освіта». Дія. Освіта – наступний етап еволюції проєкту «Дія. Цифрова освіта», який розпочався у 2020 році і зосереджений на цифровій грамотності і навичках.

Однією із платформ, які забезпечують просвіту населення, є Дія. Цифрова освіта.

Кожен освітній продукт фахівці із сучасної освіти та практики готували з урахуванням нового європейського порядку денного з навчання дорослих на 2021–2030 роки – важливого документа, затвердженого Радою Європейського Союзу. Які ж освітні продукти можуть опанувати всі охочі, як себе вільно, комфортно і безпечно почувати у цифровому середовищі - докладно і доступно в інформації доповідача.

Завершенням тренінгу стала антифейкова інтелектуальна гра «Нота Єнота», проведена головним бібліотекарем відділу обслуговування учнів 5-9 класів Людмилою Кирієнко.

Доступ до презентацій: 

Антифейкова інтелектуальна гра НОТАЄНОТА

НОТАЄНОТА

Бланки НОТАЄНОТА

ВІДЕО 1

ВІДЕО 2

ВІДЕО 3

Фактчекінгова ініціатива НотаЄнота створила навчальний курс з протидії дезінформації та ворожим вкидам. Мета цієї гри – показати, як працюють фейки та дезінформація на основі реальних кейсів, навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям. Семінаристи із задоволенням прийняли участь у грі, в якій достойно відповідали на запитання.

Отже, методичний навчальний рік – завершено! Але ми продовжуємо рухатися далі, навчаючись і навчаючи інших.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Засідання обласної навчально-практичної школи "Інноваційний пошук - основа розвитку бібліотек"

27 листопада відбулося чергове засідання обласної навчально-практичної школи "Інноваційний пошук - основа розвитку бібліотек". За...