середа, квітня 22

23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права!


 У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року.  Головна мета свята  – привернути увагу як державних органів, так і широкої публіки до книг, як джерел отримання знань, засобів комунікації, які залишаються основою активної освіти й критичного мислення, незважаючи на стрімкий розвиток більш складних джерел інформації.

 Дата святкування Всесвітнього дня книг та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995-му році – 23 квітня. На щорічній Генеральній конференції ЮНЕСКО 1995-го року, що проходила тоді в столиці Франції Парижі, було прийнято рішення заснувати не тільки це всесвітнє свято. Була заснована і Премія Всесвітньої організації ЮНЕСКО за пропаганду кращих ідеалів толерантності і терпимості в дитячій і юнацькій літературі. Ця дата є символічною для всієї світової літератури. У цей день, до прикладу, покинули світ або прийшли в нього такі знамениті і відомі автори як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон і Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо і Володимир Набоков, X. Лакснесс і Дж. Пла.

Трохи історії
 Традиція святкування Дня книжки народилася в Іспанії у Каталонії. Тут 23 квітня на День Юрія, уже понад 80 років існує традиція дарувати в день святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш. Троянди символізують кров, пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату 23 квітня 1616 року, день смерті Сервантеса, автора книги “Дон-Кіхот”. На батьківщині Сервантеса цю дату вшановують конкурсом - безперервного читанням "Дон Кіхота". Читці змінюють один одного протягом 48 годин.


І наостанок, настанова від К. Паустовського: “Читайте! Читайте! Читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі коштовного змісту книги. Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги!”

Вислови про книгу

  • Читання повинно виконувати три основні завдання: дати людині знання, розуміння, активний настрій у роботі над самоосвітою.   (М. А. Рубакін)
  • Будинок, в якому немає книг, подібний до тіла, позбавленого душі. (Цицерон)
  • Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги.  (К.Г. Паустовський)
  • Тільки книжки перетворять подив у допитливість. Тільки читання відкриває перед людиною розкіш інтелектуального життя.  (В. О. Сухомлинський)
  • Життя сучасної людини немислиме без того постійного духовного спілкування з книжкою, яка надихається гордим людським прагненням звеличити самого себе.  (В. О. Сухомлинський)
  • Книга — казкова лампа, яка дарує людині світло на найвіддаленіших і темних шляхах життя.  (А. М. Упіт)
  • Хороша книга — втіха і розрада, вихователь і вчитель. Тому книзі така пошана, тому про книгу така турбота.  (М. Є. Шевченко)
  • Читач — складова частина мистецтва. (О.Толстой)
  • Бібліотека – це книгозбірня, а бібліотекар – господар книгозбірні. (словник Даля)
  • Книги для мене, як хліб насущний, необхідні. (Т.Г.Шевченко)
  • Люди перестають мислити, коли перестають читати. (Д. Дідро)
  • Ні про що не думає лише той, хто нічого не читає. (Д. Дідро)
  • Є у мене товариші вірні - книжки добрії. (М. Грушевський)

Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
І свого не цурайтесь.
                     (Т. Шевченко)


  • ...Любіть книгу всією душею! Вона не лише ваш кращий друг, а й до кінця - вірний супутник.  (М. Шолохов)
  • Великою буває користь від учіння книжного. (Ярослав Мудрий)
  • Книги - це ріки, що напоюють моря. (Ярослав Мудрий)

Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!








Немає коментарів:

Дописати коментар

Переможці обласного дитячого літературного конкурсу «Я пишу Україні листа…»

В рамках реалізації Обласної Програми сприяння функціонуванню української мови як державної в Чернігівській області на 2023-2028 рр. Чернігі...