23 вересня відбулося заняття для працівників відділів обслуговування учнів 5-9 класів дитячих, публічних бібліотек Чернігівщини «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє для дітей». На занятті були присутні 22 учасника – 13 представників дитячих бібліотек та 9 від публічних бібліотек територіальних громад.
Завідувачка відділу обслуговування учнів 5–9 класів Оксана Трухан у своєму виступі «Додаємо креативу в роботу дитячих бібліотек: Нові бібліотечні проєкти для промоції читання» поділилася з колегами досвідом роботи. А саме: що потрібно робити, щоб діти, які тільки на шляху усвідомлення ролі книги, читання і бібліотеки, захотіли прийти саме до бібліотеки. Також познайомила з новими проєктами Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, які можна використати як в OF так і в ONлайн роботі.
Завідувачка відділу методології бібліотечної роботи з дітьми Наталія Шеша проаналізувала участь бібліотек Чернігівщини у Всеукраїнських та обласних конкурсах, юних переможців відзначили грамотами та сувенірами.
Як ефективно відповісти на виклики часу, які постають перед дітьми, підлітками у сьогоднішніх непростих умовах? Про актуальні завдання бібліотек в роботі з дітьми в сучасних умовах йшлося в консультації «Дитяче читання як складова всебічного розвитку підлітка» заступника директора Галини Вечерської. Жвавий інтерес в учасників навчання викликала екскурсія-квест бібліотекою «У пошуках книжкових скарбів».
Директор бібліотеки Тамара Клюй розповіла про участь дитячих бібліотек Чернігівщини у щорічному обласному рейтинг-конкурсі «Краща бібліотека року». Цю ж тему продовжила Сльозка Олена – заступник директора Чернігівської міської ЦБС, яка презентувала роботуміської бібліотеки для дітей ім.О.П.Довженка – I місце у рейтинг-конкурсі «Краща бібліотека 2020 року» серед дитячих бібліотек.
Із сучасними бібліографічними виданнями для дітей і підлітків познайомила завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Олена Волченко.
Учасники заняття переглянули ряд успішних проєктів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.
Активне ділове обговорення питань роботи дитячих та публічних бібліотек у громадах відбулося між учасниками заняття. Поділилися досвідом роботи Ніжинська міська бібліотека-філія №3 для дітей, Корюківська публічна бібліотека та Городняська центральна бібліотека.
Можна зробити висновки, що процеси реорганізації закладів культури у більшості випадків призводять до того, що дитяча бібліотека втрачає статус спеціалізованої і набуває статусу структурного підрозділу публічної бібліотеки, що фактично є втратою спеціалізованої бібліотеки для дітей.
Така велика обласна бібліотечна «рада» професіоналів, ми впевнені, допоможе дитячим, публічним бібліотекам Чернігівщини по-сучасному підійти до вирішення актуальних питань роботи з дітьми, а новий отриманий досвід допоможе дитячим бібліотекарям краще розуміти і знати свого читача.
Немає коментарів:
Дописати коментар