середа, березня 12

Бібліотеки для дітей Чернігівщини у 2024 році. ЛОСИНІВСЬКА СЕЛИЩНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ.

Бібліотека постійно працює над пропагандою та популяризацією книги та читання з використанням сучасних форм роботи серед дітей, формуванню їхнього світогляду та реальну допомогу кожній дитині в задоволенні читацьких інтересів. Створюються рекомендаційні списки літератури для діток «Для малят», «У світі пригод». Постійно інформуємо про нові надходження, в бібліотеці діє книжкова виставка «На хвилинку зупинись, нову книги книгу подивись», яка оновлюється по мірі надходження книг до бібліотеки. Цьому сприяють заходи, які проведені на протязі 2024 року. З творчістю видатної української письменниці Лесі Українки діти ознайомилися на літературній годині «Полум’яне Лесине слово», яку доповнила книжкова виставка. Книги зустрічають нас у ранньому віці і ведуть нас усе життя. Вони стають вірними друзями, змушують нас працювати, без упину вдосконалюватися, щоб ми могли стати справжніми людьми. Саме на цю тему було проведено бібліотечний урок «Твій друг – книга».

В січні місяці проведені: 

  • Історико-літературна година «В ЄДНАННІ СИЛА І МІЦЬ ДЕРЖАВИ» до Дня Соборності.
  • Година-пам’яті «Незламні Кіборги. День вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту».
  • Виставка-реквієм «Пам’ятаймо про Крути» до Дня пам’яті  Героїв Крут. 
  • «Крізь пекло Афганістану». Мітинг-реквієм біля пам’ятника.
  • Патріотична книжкова виставка «Горнусь до тебе Україно» до дня Єднання.
  • День шоколаду. Книжкова виставка «Солодка книга» та солодка вікторина.
  • Онлайн-конкурс «В гостях у казки», відбулося нагородження переможців конкурсу, який тривав з 04 по 10 липня в бібліотеці.
  • До Дня Незалежності України підготовлена книжкова виставка-експозиція «Мій сонячний дім – моя Україна». Читачі бібліотеки приймали участь у літературному конкурсі "Душа поета", написання віршів до Дня Незалежності України.
  • До дня народження Івана Франка підготували книжкову виставку-ювілей "Великий Каменяр".
  • День пам’яті українських захисників. Тематична поличка «Від Київської Русі до Української Держави». 
  • До дня читання книг відбулися книжкові посиденьки «Весела книга – твоя радість».
  • До 160 річниці від дня народження письменника М.Коцюбинського виставка-портрет «Михайло Коцюбинський – великий майстер українського слова».
  • До відзначення дня Миру провели майстерклас по виготовленню листівки «Голуб Миру», виготовили Голуба та передали нашим захисникам. 
  • До Всеукраїнського Дня бібліотек відбулася книжкова зустріч з учнями 6 класу «Книга збирає друзів». Літературна вікторина  «Відчиняє двері казка» з учнями 4 класу. Цікаво пройшов день розваг. Настільна гра «Шукачі пригод».
  • Що ж почитати у похмурі осінні дні? Бібліотекар підготувала книжкову виставку-рекомендацію «Затишні читання осені». А з учнями 2 класу пройшов день читання осінніх віршів.
  • До дня дівчаток підготували книжкову панораму та веселі історії  «Між нами дівчатами…».
  • До Дня української писемності та мови відбулася мандрівка в країну писемності «Моя мова веселкова» з учнями 3 класу та «Чарівний мовограй» - мовна гра. Також до заходу підготовлена книжково-ілюстративна виставка «Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська».
  • До дня народження Миколи Сингаївського – українського письменника діяла виставка-портрет.
  • До дня народження дитячої письменниці Астрід Ліндгрен ознайомлення з книгами «Астрід Ліндгрен та її герої».
  • До всесвітнього Дня Дитини відбулася тепла незабутня зустріч з вихованцями дитячого садочка «Веселий світ дитини».
  • До дня Збройних Сил України пройшов цікавий патріотичний захід з учнями 3 класу.  Головна тема заходу «Малюнок на фронт», та ознайомилися з книжковою виставкою, читали патріотичні вірші.
  • До дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС підготували інформаційну хвилину «Пекельний вогонь Чорнобиля» та книжкову виставку «Стежками Чорнобильського лиха».
  • До Міжнародного дня чаю пройшло літературне чаювання «На часі чай та читання».
  • До Новорічних та Різдвяних свят діяла книжкова виставка «Зима малює візерунки».

Важливе місце посідає робота з батьками. У бібліотеці діють книжкові виставки «Читаємо всією родиною», «Батькам і малечі на цікавий вечір», «Як викликати у дітей інтерес до читання».

Сучасну бібліотеку важко уявити без сучасних виставок. Протягом року постійно оформляються тематичні книжкові виставки, складаються індивідуальні списки читання «У світі пригод та фантастики».

З метою виховання у читачів любові до природи, до рідної Землі проведено бесіду–застереження «Екологічний бумеранг» та підготовлена книжкова виставка «Природа - джерело життя та краси».

Велику увагу в роботі приділялося проведенню бібліотечно-бібліографічних уроків. Протягом року проведені уроки:  «Книжкова родина», «Книга – твій друг», «Вода – еліксир здоров’я», «Мистецтво бути користувачем бібліотеки», «Якщо прагнеш знайти друга - подружись з книгою».

Бібліотека постійно веде роботу з боржниками, складаються списки боржників, ведеться списання російськомовних, зношених та застарілих книг. Протягом року фонд бібліотеки оновлюється сучасними українськими книгами, подарованими українськими видавництвами, письменниками та небайдужими людьми, тому завдяки їх благодійної допомоги в цьому році бібліотека поповнилася 92 сучасними книгами.

Відгукнулися ТМ «ZIBI –Зі мною цікаво» та надіслали в дарунок канцтовари для дозвілля читачів.

Бібліотека постійно допомогає ЗСУ. З початку війни та до цього часу разом з нашими читачами збираємо пластикові кришечки, заготовляємо баночки для свічок, організували збір півлітрових пляшечок та відправляємо за місцем призначення. В бібліотеці проводилися майстеркласи, години малювання, на яких діти-читачі виготовляли вироби своїми руками, писали листи та  передавали нашим захисникам України.

Завдяки благодійній допомозі Благодійного фонду імені ІЛЛІ ГРАБАРА, Видавничий Дім «Школа», видавництва «Лілея», видавництво «Теза», видавництво «CristalBook», публічна бібліотека імені Лесі Українки та багато інших видавництв, а також письменників – Лесі Ворониної, Андрія Кокотюхи, Анни Дубровни (нашої односельчанки), Юрія Височанського, Ірини Говорухи, Алли Бабенко, Валентини Михайленко, Євгена Сєркова бібліотека оновилася новими сучасними українськими дитячими книгами. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

II завдання!!! "Лідер читання 2025"!

Зануртеся у таємничу історичну оповідь про Чернігів. Ваше завдання — продовжити її та створити захопливе завершення, яке зачарує читачів. Та...